Domowe zwierzęta dają jego właścicielom ogromną radość i przez wiele osób są traktowane jak członkowie rodziny. Niestety, w niektórych domach nie ma warunków na to, aby zwierzę mogło mieszkać ze swoimi właścicielami w domu, dlatego ich miejsce znajduje się na zewnątrz. Miejsce dla psa powinno zapewniać mu swobodę i nie ograniczać za bardzo jego ruchów. Kojec powinien ochraniać psa przed innymi dzikimi zwierzętami oraz zapobiegać ewentualnym ucieczkom pupila. Kojec dla psa musi być przytulny, tak aby pies mógł swobodnie spędzać w nim czas.  

Jaki kojec wybrać?

Kojec dla psa na zewnątrz powinien być dostosowany do wielkości psa i jego rasy. Kojce nie mogą być zbyt małe, tak aby zwierzę miało w nim wystarczającą swobodę w poruszaniu. Miejsce zwierzęcia powinno gwarantować mu bezpieczeństwo oraz być dla niego ochroną przed atakami innych dzikich zwierząt. W przypadku małych psów warto zwrócić uwagę na rozstawianie metalowych szczebli i sprawdzenie, czy zwierzę nie przeciśnie się pomiędzy nimi. W kojcu powinno znajdować się przytulne legowisko dla zwierzaka, a także wyznaczone miejsce na jedzenie i wodę. Pies powinien mieć zawsze dostęp do pokarmu i picia. Wyznaczone do tego miejsce sprawi, że zwierzak będzie wiedzieć, gdzie ma szukać pożywienia i wody. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kojca?

Materiał, z którego wykonany jest kojec dla psa, powinien być przede wszystkim trwały i bezpieczny dla zwierzaka. Pies może gryźć metalowe pręty, dlatego nie powinny one być pokryte substancjami, które będą szkodliwe dla naszego pupila. Kojec musi być trwały, tak aby psu nie udało się uszkodzić metalowej konstrukcji. Przegryzienie kojca może skutkować nie tylko ucieczką, ale także groźnymi dla zwierzęcia ranami. Pies trzymany w kojcu powinny być często z niego wypuszczany i zabierany na spacery, tak aby zwierzę miało miejsce i czas na zużycie nadmiaru energii. Codzienne spacery są obowiązkiem, niezależnie od rasy psa. W kojcu nie może także zabraknąć miejsca na miskę z jedzeniem i wodą.